• Головна
  • Кафедри
    • Музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей
    • Документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності
    • Інформаційних технологій
    • Комп'ютерних наук
  • Абітурієнту
    • Instagram
    • Реєстрація абітурієнта
    • Перелік конкурсних предметів ЗНО
    • Як стати студентом
    • Правила прийому
  • Студенту
    • Instagram
    • Студентський актив
    • Креативна група
  • Науковий розділ
    • Наукові журнали
  • Контакти

×

Search

 

 

ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАЦІЙНОЇ

 

ПОЛІТИКИ І КІБЕРБЕЗПЕКИ

 

(044) 528-04-41

(044) 285-44-03

(044) 285-43-86

        

Кафедра документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності

ПРО КАФЕДРУ
ВИКЛАДАЧІ
НАПРЯМИ ПІДГОТОВКИ
ДИСЦИПЛІНИ
НАУКОВА РОБОТА
БАЗИ ПРАКТИКИ
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ВИПУСКНИКИ

ПРО КАФЕДРУ

Кафедра документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності запрошує на навчання!

Спеціальність - 029 «інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

 

Напрями підготовки:

  • документознавство, менеджмент органів державної влади та управління;

  •  інформаційна аналітика у галузі управління;

  •  інформаційна бізнес-аналітика;

  •  комунікативний менеджмент.

 

ЗНО:

  • українська мова і література;
  • історія України;
  • іноземна мова або математика.

 

 

КАФЕДРА ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА ТА ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Кафедра була заснована в 1995 році за ініціативи доктора педагогічних наук, професора М.М. Поплавського. Першим завідувачем кафедри документознавства та інформаційної діяльності була кандидат педагогічних наук, доцент І.Д. Нілова (1995–2003 рр.). 1999 р. відбувся перший випуск фахівців із документознавства та інформаційної діяльності.

Через реорганізацію структури університету в 2003 р. та чітке орієнтування підготовки документознавців для управлінської сфери (менеджерів органів державної влади та управління) опікування спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність» було покладено на кафедру державного управління, засновану в 2003 р. Її першим завідувачем став доктор педагогічних наук, професор М.М. Поплавський. Із 2007 р. по 2016 р. кафедру очолювала доктор історичних наук, професор В.В. Бездрабко. Зростання наукового потенціалу кафедри увиразнилось через відкриття в 2012 р. ще однієї спеціальності – «Державне управління», що призвело до необхідності формального й фактичного кадрового розмежування. Це знайшло втілення в розгалуженні кафедри. Від 2013 р. освітній осередок продовжив своє існування під назвою – кафедра документознавства та інформаційної діяльності. Історія кафедри державного управління продовжена на рівні магістерської підготовки фахівців із державного управління.

У 2016 р., після затвердження оновленого переліку навчальних спеціальностей, відбулося об’єднання кафедри документознавства та інформаційної діяльності й кафедри книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, у результаті чого створено кафедру інформаційної, бібліотечної та архівної справи. Її завідувачем стала доктор наук із соціальних комунікацій Т.Ю. Гранчак. На кафедрі було започатковано підготовку інформаційних аналітиків.

У такому форматі кафедра проіснувала рік і вже у вересні 2017 р. отримала іншу назву – кафедра соціальних комунікацій та інформаційних наук. З огляду на необхідність оптимізації діяльності кафедри у березні 2018 року Вченою радою університету ухвалено рішення про виокремлення кафедри документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності, яку очолила В.В. Бездрабко.

Нині на кафедрі працюють 4 доктори наук та 7 кандидатів наук – к.і.н., доц. С.А. Борисенко, к. пед. н., доц. В.М. Варенко, к. пед. н., доц. Н.А. Гайсинюк, д.н. із держ. управління, проф. Н.В. Грицяк, д. пед. н., проф. О.В. Матвієнко, к.і.н., доц. О.В. Глушан, к. пед. н., доц. А.В. Ліпінська, к. філол. н., доц. Л.В. Пізнюк, к.і.н., доц. З.М. Свердлик, д.н. з держ. управління, проф. А.І. Семенченко. Викладання на кафедрі побудовано за проблемно-дисциплінарним принципом, що дає можливість студентам знайомитися з найширшим спектром курсів. Педагоги кафедри викладають за авторськими програмами не лише базові фахові дисципліни, але й різні професійно та практично орієнтовані курси.

Практичні навички студенти отримують занять у спеціалізованих аудиторіях та під час переддипломної, виробничої, навчальної, ознайомчої практик, керівництво якими здійснюють викладачі кафедри. Студенти беруть активну участь у фаховій проектній діяльності, результатом якої є презентації, виставки, публікації.

Спеціалізації кафедри дозволяють випускникам здобути кваліфікацію документознавця, інформаційного аналітика, викладача фахових дисциплін, рекламного менеджера, спіндоктора, антикризового менеджера тощо.

Сфери професійної діяльності випускників кафедри – органи державного, муніципального управління і самоврядування, судової та правоохоронної системи, науково-дослідні установи, центри вивчення громадської думки; вищі навчальні заклади; кадрові, консалтингові, рекламні, інформаційні агентства; заклади публічної сфери; центри медіа-аналітики та медіа-експертизи тощо.

Наразі Київський національний університет культури і мистецтв є яскравим провідником класичного документознавства та флагманом інформаційно-аналітичної освіти, що визнано провідними фахівцями в Україні та за кордоном. Нинішня затребуваність фахівців із документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності вселяє віру у перспективність спеціалізацій кафедри.

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД

В.В. БЕЗДРАБКО 

 О.В. МАТВІЄНКО

 А.І. СЕМЕНЧЕНКО

 С.А. БОРИСЕНКО

 В.М. ВАРЕНКО

 Н.А. ГАЙСИНЮК

 З.М. СВЕРДЛИК

 Н.А. БОЙЧУК

НАПРЯМИ ПІДГОТОВКИ

Документознавство, менеджмент органів державної влади та управління

Інформаційна аналітика у галузі управління

 

Інформаційна бізнес-аналітика

Комунікативний менеджмент

ДИСЦИПЛІНИ

 

Перелік дисциплін, закріплених за кафедрою документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності

2018 – 2019 навчальний рік

Вступ до фаху

Вступ до фаху

Інформація формує приватне життя та суспільну діяльність. У цифровому середовищі інформаційна діяльність зазнала фундаментальних змін. Фах 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» став актуальним як ніколи. Усі ланки життєвого циклу інформації – народження і генерування, передавання і застосування, керування й архівування, – вимагають новітніх технологій. У світі цифрової інформації з’являються новітні галузі знань, а архівна, бібліотечна та документаційна діяльність дедалі відчутніше інтегруються.

Спеціальність 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» відповідає сучасним професійним вимогам і відкриває перспективи на майбутнє для своїх студентів.

Програма курсу на університетському рівні поєднує теорію, практику інформаційної діяльності в різних виробничих сферах та складається з базових тем. Істотним елементом цього курсу є прикладний, тренінговий компонент.

Навчальна програма з курсу дозволяє здобути знання, компетенції для майбутньої кар’єри в конкурентному світі. Ви дізнаєтеся про зміст і теоретичні основи документознавства, архівістики, бібліотечно-інформаційної науки, зрозумієте їх функції в технологічно й організаційно постійному і швидко змінному середовищі, ознайомитися з професійною сферою діяльності фахівця з 029, ефектно й успішно будете розв’язувати управлінські завдання, завдання з адміністрування, користування інформацією в приватних чи публічних інтересах, архітектуру та функціонування інформаційних систем.

 

Галузева аналітика

Галузева аналітика

 

Державна інформаційна політика

Державна інформаційна політика

 

Експертиза документів

Експертиза документів

Одним із ключових напрямів діяльності документознавця є експертиза документів. Сферами застосування експертизи документів виступають: діловодна й архівна, музейна, судово-медична, наукова, правова, аукціонна, виставкова, митна та ін. види практики.

Тому документознавець вивчає: нормативно-правові засади, критерії, підходи, методи експертизи документів, особливості обробки одержаної інформації, формати, структури паспортів атрибутованих документів. Специфікою курсу є акцент на практичному виявленні й розпізнанні фальшованих документів, а також розробленні і впровадженні відповідних інформаційних технологій для експертизи електронних документів у рамках новітньої цифрової дипломатики.

 

Електронний документообіг

Електронний документообіг

Метою вивчення дисципліни «Електронний документообіг» є ознайомлення студентів з основними системами управління електронним документообігом, принципами роботи з електронними документами, особливостями електронного документообігу в установах.

Завдання дисципліни:

  • підготовка студентів до застосовування у професійній діяльності систем управління електронним документообігом;
  • формування комплексу вмінь і навичок створення, редагування і форматування електронних документів;
  • підготовка до застосування поширених систем управління електронним документообігом;
  • оволодіння знаннями щодо технології і особливостей систем електронного документообігу.

 

Електронні послуги

Електронні послуги

Метою вивчення дисципліни «Електронні послуги» є формування у студентів комплексу теоретичних знань і практичних навичок і вмінь щодо надання і отримання електронних послуг.

Завдання дисципліни:

  • поєднати теоретичні та практичні аспекти отримання і надання електронних послуг, а також ознайомити з принциповим проблемним полем електронних послуг в Україні;
  • ознайомити студентів з теоретико-методологічними основами електронних послуг;
  • допомогти оволодіти понятійними апаратом у галузі електронних послуг;
  • оволодіти технологією надання і отримання електронних послуг;
  • сформувати практичні навички студентів для надання і отримання електронних послуг;
  • набути практичні навики творчого та неформального застосування електронних послуг;
  • оволодіти основами психології надання і отримання електронних послуг.

 

Етика інформаційної діяльності

Етика інформаційної діяльності

 

Загальне документознавство

Загальне документознавство

Жодна компанія, міжнародна корпорація чи маленька установа не можуть бути успішними в довгостроковій перспективі, якщо документація та документаційні операції не будуть виконуватися належним чином. Швидкий і коректний пошук інформації, коли це потрібно, є основою для того, щоб діяти ефективно. Із цієї причини для багатьох компаній важливо залучати професіоналів, які добре знаються в керуванні документаційними процесами, оформлюванні документів і правилах їх циркуляції в корпорації, суспільстві та державі.

Але керування документаційними процесами має чітко структуровану і змістовну форму, визначену чинними нормативно-правовими актами. Отже, компанії зацікавлені, аби їх співробітники зналися в керуванні документаційними процесами та спеціально наймають людей, які володіють цими навичками. Якщо ви теж зацікавлені стати справжнім фахівцем документознавцем, тоді цей курс для вас. Ви дізнаєтеся про все, що варто знати про феномен документа, його ознаки, властивості, функції, закономірності й закони документообігу, інформаційну та матеріальну складову, класифікацію і типологію документів, особливості створення та функціонування.

Ви можете дізнатися більше за індивідуальними запитами для подальшого навчання та обрати окремі теми, які найбільше вас зацікавлять.

 

Інформаційна безпека

Інформаційна безпека

 

Інформаційне забезпечення управління

Інформаційне забезпечення управління

 

Інформаційний консалтинг

Інформаційний консалтинг

 

Інформаційний моніторинг

Інформаційний моніторинг

Метою вивчення дисципліни «Інформаційний моніторинг» є формування у студентів знань про інформаційний моніторинг, можливості його використання у професійній діяльності документознавця, а також напрацювання відповідних практичних навичок роботи з електронними та друкованими джерелами інформації з метою моніторингу різних явищ, процесів і ситуацій.

Завдання дисципліни:

  • засвоєння студентами основних методів і засобів інформаційного моніторингу;
  • вивчення теоретичних і методичних основ аналітичної роботи з інформаційними джерелами;
  • формування у студентів уміння використовувати окремі методи та засоби інформаційного моніторингу в документаційній діяльності;
  • засвоєння понятійного апарату, термінології, визначень і формулювань, які використовують у сучасній практиці інформаційної діяльності;
  • вироблення практичних навичок збирання, аналізу, узагальнення і систематизації фактичних даних про об’єкт спостереження у галузі культури, мистецтва, науки, економіки.

 

Інформаційні технології, системи та мережі

Інформаційні технології, системи та мережі

Інформаційно-аналітична діяльність

Інформаційно-аналітична діяльність

Метою вивчення дисципліни «Інформаційно-аналітична діяльність» є формування у студентів знань про закономірності функціонування інформації у процесі управління, засвоєння механізмів впливу змістовних характеристик інформації на процедуру прийняття рішень, а також напрацювання відповідних практичних навичок роботи з різними джерелами інформації.

Завдання дисципліни:

  • засвоєння студентами методичних підходів до аналітичного опрацювання інформації з метою інформаційного забезпечення управління;
  • засвоєння знань про інформаційні ресурси, особливості інформаційних процесів, властивості та способи отримання необхідної інформації, типи та види інформаційних продуктів і послуг;
  • формування у студентів уміння виявляти джерела необхідної інформації, здійснювати моніторингові дослідження з використанням усіх доступних джерел інформації, аналізувати достовірність отриманої інформації,
  • оволодіння навичками підготовки та редагування аналітичних матеріалів, створення інформаційних масивів за певною тематикою, здійснення експертного оцінювання і підготовки експертного висновку для прийняття рішення;
  • окреслення та розкриття кола нормативно-правових актів, які регулюють правовідносини у інформаційній галузі.

 

Інформація і суспільство

Інформація і суспільство

 

Кадрова політика та державна служба

Кадрова політика та державна служба

 

Кіберкультура у документно-інформаційній діяльності

Кіберкультура у документно-інформаційній діяльності

 

Консолідована інформація

Консолідована інформація

Майбутні фахівці з документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності знають, що у висококонкурентному середовищі комерційних і некомерційних підприємств консолідація інформації – це інструмент конкурентної розвідки, спрямованої на цілеспрямоване збирання інформації про конкурентів для прийняття управлінських рішень з подальшої стратегії і практики ведення бізнесу та розвитку організаційної діяльності.

У функціонуванні органів державної влади консолідація інформації – це технологія та інструмент соціально-політичного моніторингу, на основі якого відбувається формування стратегічних завдань державного управління. Медіа-аналітичні дослідження і консолідація їх результатів застосовуються для формування іміджу, репутаційного менеджменту і аудиту, реалізації інформаційної політики підприємств всіх сфер діяльності.

 

Лінгвістичні основи документознавства

Лінгвістичні основи документознавства

Лінгвістичні основи документознавства виникли як дисципліна порівняно недавно і сформувалися на перетині мовознавства, документознавства, редагування тощо. До основних завдань курсу належить: створювати й удосконалювати різножанрові тексти (управлінські, інформаційно-довідкові тощо), не боятися методів трафаретизації документів, відчувати слово і стилістичні особливості текстів, мати уявлення про мовні і логічні засоби зв’язку, набути основ редагування тощо.

 

Моделювання базових технологій керування документаційними процесами

Моделювання базових технологій керування документаційними процесами

 

Нормативне забезпечення діяльності діловодних та архівних служб

Нормативне забезпечення діяльності діловодних та архівних служб

У будь-якій сфері знання працівником нормативно-правової бази є не лише обов’язковою умовою якісного виконання покладених на нього завдань, а й свідченням професіоналізму та фаховості. Саме тому предметом вивчення навчальної дисципліни є законодавчі, нормативно-правові акти і нормативні документи щодо регулювання діяльності діловодних і архівних служб, нормативна база з питань інформаційно-аналітичної діяльності документознавців, менеджерів органів державної влади та місцевого самоврядування, інформаційних аналітиків. В результаті вивчення курсу студенти знатимуть: 
‒ основні терміни та визначення у галузі діловодства та архівної справи; 
‒ законодавчі документи, якими організовується робота архівних і діловодних служб; 
‒ вимоги державних стандартів до оформлення реквізитів документів; правила визначення строків зберігання документів; 
‒ законодавчі акти з питань організації роботи з документами в електронній формі; 
‒ особливості роботи зі службовими документами, що містять конфіденційну інформацію; 
‒ нормативну базу щодо надання інформаційних послуг архівними та діловодними службами; 
‒ внутрішні нормативні документи, що регулюють роботу діловодних і архівних служб в установах, організаціях, на підприємствах.

 

Організаційна конфліктологія та етика державного службовця

Організаційна конфліктологія та етика державного службовця

 

Офісні технології в документаційній діяльності

Офісні технології в документаційній діяльності

Метою вивчення дисципліни «Офісні технології в документаційній діяльності» є формування у студентів знань про офісні технології, можливості їх використання у документаційній діяльності, а також напрацювання відповідних практичних навичок роботи з різними офісними програмними засобами.
Завдання дисципліни:
- засвоєння студентами основних характеристик офісних технологій і можливості використання їх у професійній діяльності;
- засвоєння знань про офісні програмні засоби, особливості роботи з документами при використанні програмних засобів;
- формування у студентів уміння використовувати офісні технології у документаційній діяльності, готувати та редагувати документи, створені з використанням програмних засобів.

 

Практикум роботи з документами

Практикум роботи з документами

Як правильно оформити заяву, наказ, розпорядження, службову записку? Як правильно скласти протокол засідання, оформити довідку чи створити інструкцію? Як зареєструвати, виконувати, контролювати виконання документів, групувати їх у справи і забезпечувати архівне зберігання? Відповіді на усі ці питання, і не тільки, Ви зможете отримати під час вивчення курсу «Практикум роботи з документами». За результатами вивчення дисципліни студенти зможуть користуватися державними стандартами, нормативно-методичними документами, що регламентують процеси роботи з документами; складати та відповідним чином оформлювати організаційно-розпорядчі, довідково-інформаційні документи, документи колегіальних органів, листування; організовувати приймання матеріалів і документів, їх реєстрацію та облік; вести обліково-реєстраційні форми документів; організовувати контроль за виконанням документів, доручень; оформлювати і працювати з номенклатурою справ установи; здійснювати зберігання матеріалів поточного діловодства, формувати виконані документи у справи; готувати документи до перевірок експертною комісією в організації, установі, підприємстві; надавати допомогу з організації роботи з різними видами документації.

Професіологія інформаційної діяльності

Професіологія інформаційної діяльності

 

Системний аналіз інформаційних процесів

Системний аналіз інформаційних процесів

 

Спеціальні системи документації

Спеціальні системи документації

Ви мрієте працювати у банку, кадровій службі, помічником нотаріуса чи в судовій системі? У такому випадку, дисципліна «Спеціальні системи документації» саме для Вас! Під час вивчення курсу студенти отримують практичні навички роботи із кадровою документацією (створюють документи, що супроводжують цикл роботи працівника від моменту його працевлаштування до звільнення), оформляють банківську документацію, вчаться організовувати нотаріальне діловодство, створюють документи цивільно-процесуального характеру (позовні заяви, договори, угоди тощо). Майбутні фахівці з документознавства формують пакет документів для прийняття працівника на роботу, оформляють трудові договори, формують особові справи, працюють з трудовими книжками, здійснюють табелювання робочого часу, оформляють відпустки, звільнення співробітників, класифікують банківську документацію, визначають форми звітності банків та методики їх складання тощо.

 

Стандартизація та сертифікація за фаховим спрямуванням

Стандартизація та сертифікація за фаховим спрямуванням

У кожній галузі здійснення виробничих процесів відбувається згідно з усталеними нормами, стандартами, підпорядковане відповідним вимогам. Документно-інформаційну діяльність також супроводжують відповідні стандарти. Метою курсу «Стандартизація і сертифікація за фаховим спрямуванням» передбачено надання студентам знань про стандарти, починаючи від оформлення документів, закінчуючи охороною праці на підприємстві. Серед тем, які вивчаються під час курсу, порушуються такі:

  • стандартизація оформлення документації;
  • керування документаційними процесами, захист системи управління інформаційною безпекою;
  • реалізація електронного документообігу на основі міжнародних стандартів;
  • галузеві системи стандартизації документації (дослідно-конструкторська, торговельна, виробнича, науково-технічна, технологічна);
  • національні стандарти зі штрихового кодування інформації;
  • стандарти надання адміністративних послуг;
  • стандарти з охорони праці;
  • управління якістю товарів і послуг в документно-інформаційній галузі.

 

Сучасні концепції документознавства

Сучасні концепції документознавства

 

Сучасні технології керування документаційними процесами

Сучасні технології керування документаційними процесами

 

Теорія і практика архівної справи

Теорія і практика архівної справи

Інтегративний навчальний курс, зосереджений на поєднанні класичних знань з архівної справи та знань інформаційних технологій і методів. Потужний акцент на виробничих аспектах архівістики допомагає здобути кваліфікацію, затребувану в інформаційному суспільстві.

Студенти вивчають: зв’язок між інформацією та суспільством; архівне законодавство; методи архівістики; архівну систему та типологію архівів; архівні технології; соціокомунікативні технології в іміджевій діяльності архівів; адміністративну історію й архіви; керування архівами та документацією; цифрові архіви; проект-менеджмент в архівних установах.

 

Теорія і практика зв`язків з громадськістю

Теорія і практика зв`язків з громадськістю

 

Теорія і практика референтської діяльності

Теорія і практика референтської діяльності

Пам’ятаєте зі шкільного курсу історії про Гая Юлія Цезаря, який під час гладіаторських боїв міг одночасно дивитися на них, писати і слухати? Навчальний курс «Теорія і практика референтської діяльності» пропонує осучаснені навички Цезаря. Ця дисципліна ознайомлює з основними обов’язками і функціями референта, зокрема, організовувати і координувати ділові зустрічі та зв’язки між відділами організації, забезпечувати комфортну роботу керівника і бути його незамінним помічником, організовувати документне забезпечення управління організації, готувати тексти виступів, листів, управлінських документів, збирати й впорядковувати різну інформацію тощо.

 

Технології Веб 2.0 в інформаційній діяльності

Технології Веб 2.0 в інформаційній діяльності

 

Технології підготовки аналітичних документів

Технології підготовки аналітичних документів

 

НАУКОВА РОБОТА

Візитної картою кафедри є започаткований у 2007 р. міжнародний науково-теоретичний семінар із термінології документознавства та суміжних галузей знань, в якому постійно беруть активну участь фахівці з України, Білорусі, Російської Федерації, Німеччини, Польщі, Болгарії та ін. європейських країн.

2007 року кафедра започаткувала проведення міжнародних документознавчих термінологічних семінарів. Ситуативно розширюючи рамки функціонування місцевого кафедрального термінологічного семінару, розгорнулися пошуки найприйнятнішого засобу комунікації для зацікавлених узяти участь в обговоренні актуальних термінознавчих і термінологічних проблем документознавства та споріднених, суміжних галузей науки. Так було започатковано історію Міжнародного науково-теоретичного семінару «Термінологія документознавства та суміжних галузей знань» (керівник – В.В. Бездрабко).

Зміцніння переконання в доцільності та необхідності таких заходів настало ще у 2006 р. Тоді кафедра виступила організатором крупного наукового зібрання – Міжнародної науково-теоретичної конференції «Актуальні проблеми державного управління та документно-інформаційного забезпечення апарату влади». Авторитетний форум звернув увагу на термінологічну проблематику з документознавства та суміжних галузей знань, вказавши на нагальну потребу колективного обговорення окремих теоретичних, науково-методологічних питань термінотворення, упорядкування, уніфікації, стандартизації спеціальних систем термінів, створення модерного, якісного лексикографічного продукту, написання відповідних навчальних посібників. Одне із рішень конференції звучало в закличній формі – започаткувати на базі КНУКіМ постійний термінологічний семінар із документознавства та наук документально-комунікаційного спрямування. Тривалі консультації кафедри з провідними фахівцями галузі України, Білорусі, Російської Федерації упродовж другої половини 2006 р. – першої половини 2007 р. завершилися прийняттям спільного рішення про тематику першого в історії українського документознавства термінологічного семінару та формат тематичної наукової збірки.

Запорукою успіху, «механізмом» надійності стала висока міра колективної зацікавленості у тому, щоб ці два проекти відбулися. Надійними партнерами КНУКіМ, соратниками у справі стали представники Інституту української мови НАН України, Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України, Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (далі – УНДІАСД) Державної архівної служби України, Білоруського державного інституту документознавства та архівної справи Комітету архівів і діловодства при Раді Міністрів Республіки Білорусь, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Рівненського державного гуманітарного університету, Харківської державної академії культури, Української академії друкарства ім. Івана Федорова, Білоруського державного університету та інших поважних академічних, галузевих інституцій, вищих навчальних закладів України і зарубіжжя.

Головним аргументом на користь об’єднання зусиль стала можливість ефективнішого співробітництва. Незважаючи на досить високий ступінь організаційної скомпонованості наукових кадрів у документознавстві, інформаційно-аналітичній діяльності багатоаспектну діяльність існуючих документознавчих центрів, і, здавалось, достатню кількість наукових конференцій-провідників новітніх ідей, їх оперативного обговорення, пропозиція була підтримана та стала ще одним показником зацікавлення знаних дослідників у необхідності проведення термінологічних семінарів.

Наразі відбулося вже десять міжнародних термінологічних семінари, проваджених під знаком пошуку відповіді на актуальні проблеми документознавства та суміжних галузей знань, у яких загалом узяло участь близько 1000 осіб. До обговорення слухачам було запропоновано майже 300 доповідей і 150 повідомлень, авторами яких стали документознавці, термінологи, бібліотекознавці, книгознавці, історики, архівісти України, Росії та Білорусі.

Більшість семінарських матеріалів склали зміст уже відомих науковій спільноті збірок наукових праць – «Термінологія документознавства та суміжних галузей знань» (вип.1–10). Творцями колективного наукового продукту є вітчизняні та зарубіжні фахівці документознавства, інформаційно-аналітичної діяльності й інших, дотичних галузей знань.

Наразі пріоритетні напрями діяльності кафедри – це міжнародна наукова співпраця кафедри з зарубіжними колегами, налагодження співпраці з іноземними вищими навчальними закладами, що займаються підготовкою фахівців із керування документаційними процесами та інформаційних наук, участь у міжнародних наукових і освітніх проектах.

БАЗИ ПРАКТИКИ

Організація практичної підготовки фахівців у галузі документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності відбувається завдяки проходженню студентами практики в центральних і виконавчих органах державної вади та місцевого самоврядування, органах судової системи та правоохоронних органах, провідних інформаційних, рекламних, страхових агенціях, науково-дослідних установах та державних службах. Практика дає можливість вдосконалювати набуті теоретичні знання, поєднати теоретичну підготовку майбутніх фахівців з практичною діяльністю.

Із-поміж баз практики варто відмітити департаменти та відділи документаційного забезпечення, кадрові служби й інші структурні підрозділи таких державних інституцій, як Верховна Рада України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство юстиції України, Міністерство фінансів України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство культури України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державна архівна служба України, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Укрінформ, УНІАН, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, а також міські районні суди міста Києва.

Головне управління документального забезпечення Апарату Верховної Ради України, комітети Верховної ради

Проходження практики в Управлінні та комітетах дозволяє студентам ознайомитися зі специфікою роботи законодавчого органу, проявити організаторські здібності, ініціативність, виробити практичні вміння працювати з документами, створеними в державній інституції найвищого рівня.

Міністерство освіти і науки України 

Центральний орган виконавчої влади, найголовнішою функцією якого є формування та реалізація державної політики у сфері освіти і науки. У віданні Міністерства також керування науковою, науково-технічною та інноваційною діяльністю; забезпечення державного нагляду за діяльністю навчальних закладів усіх форм власності і підприємств, установ та організацій, які надають освітні послуги або виступають посередниками у їх наданні.

Міністерство закордонних справ України

Головний орган у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері зовнішніх відносин України. Студентська практика у міністерстві спрямована на ознайомлення з документаційним забезпеченням міжнародних відносин, виробленням практичних навичок роботи з документами міжнародного значення.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України 

Формує та реалізує державну політику в сферах економіки та торгівлі, відповідає за розвиток підприємництва, публічних закупівель, туризму та розвитку оборонно-промислового комплексу, деякі питання цінової політики. Проходження практики в міністерстві сприяє розширенню і поглибленню знань студентів не лише із загального діловодства, а й зі спеціальних систем документації.

Міністерство юстиції України 

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної правової політики з питань банкрутства та використання електронного цифрового підпису, формування та реалізації державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності і т. ін. У межах проходження практики в міністерстві студенти знайомляться з цивільно-правовими документами, готують аналітичні звіти тощо.

Міністерство фінансів України 

Головний орган у системі центральних органів виконавчої влади України з фінансових питань, який формує оптимальну державну політику у сфері фінансів, бюджету, державного фінансового контролю, казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку, випуску і проведення лотерей,організації та контролю за виготовленням цінних паперів, документів суворої звітності тощо.

Міністерство інфраструктурим України 

Є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, міського електричного транспорту та у сферах використання повітряного простору України тощо. Під час проходження практики в міністерстві студенти мають змогу більш детально дослідити транспортну документацію.

Міністерство культури України 

Головний орган в системі виконавчої влади, який відповіжає за формування державної політики у сфері кінематографії, формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, а також спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин України.

Державна архівна служба України 

Є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері архівної справи, діловодства та створення і функціонування державної системи страхового фонду документації, а також міжгалузеву координацію з питань, що належить до її компетенції. Практика у Державній архівній службі та її відділах дозволяє ознайомитися зі специфікою роботи діловодів, інформаційних аналітиків, сформувати у студентів чітке розуміння професійної термінології, вміння розробляти і працювати з управлінськими документами.

Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)

Є державною науково-дослідною бюджетною установою в системі державних архівних установ України, підпорядковується Державній архівній службі України. УНДІАСД розробляє науково-теоретичні та нормативно-методичні проблеми розвитку архівної справи та документознавства. Практика в науково-дослідному інституті спрямована на розвиток наукової складової професійної діяльності фахівців-документознавців та інформаційних аналітиків.

Укрінформ 

Державне інформаційне агентство, яке щодня публікує близько 500 інформаційних та аналітичних повідомлень українською, російською, англійською, іспанською, німецькою, французькою та китайською мовами, та майже 200 оригінальних фотознімків. Агентство випускає десятки професійних інформаційних продуктів: стрічки, інформаційні пакети та вісники.

УНІАН (Українське незалежне інформаційне агентство новин)

Інформаційна агенція, що працює на ринку України з 1993 року, є одним з найбільших в Україні виробників і постачальників політичної, соціальної і ділової інформації. Серед засновників агентства – Національна спілка журналістів України і Союз юристів України. Проходження практики в інформаційних агенціях сприяє формуванню у студентів практичних навичок роботи зі значними обсягами інформації, створення інформаційно-аналітичних документів.

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 

Верховна Рада України – офіційний веб-сайт 

Президент України – офіційний веб-сайт 

Урядовий портал 

Київська обласна державна адміністрація - офіційний веб-сайт 

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського

Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв

ВИПУСКНИКИ

АННА ЗАРІЧНА

 ВІКТОРІЯ ГОРЄВА

ДМИТРО ДУБОВ

 ІННА БЄЛІКОВА

 ІРИНА ТУРОВСЬКА

 КСЕНІЯ ФОТЬЄВА

 НАТАЛІЯ КОВАЛЬЧУК

ВОЗНЮК ОКСАНА

 ОЛЕНА ЗАГОРЕЦЬКА

 ОЛЕНА ПЛИНДІНА

 ОЛЕГ ГАРКАВЕНКО

 ЯРОСЛАВА ГАЙДУК

 НАТАЛІЯ ГАЙСИНЮК

 ЛЮДМИЛА ЗАЛЕВСЬКА

НОВИНИ

#предметифіпікб
ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАПИС
#предметифіпікб
06 грудня 2019 Новини факультету
#предметифіпікб
Хобі для вашого розвитку!
ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАПИС
Хобі для вашого розвитку!
06 грудня 2019 Новини факультету
Хобі для вашого розвитку!
Поради абітурієнту!
ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАПИС
Поради абітурієнту!
06 грудня 2019 Новини факультету
Поради абітурієнту!
Вітаємо наших захисників!
ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАПИС
Вітаємо наших захисників!
06 грудня 2019 Новини факультету
Вітаємо наших захисників!
День відкритих дверей!
ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАПИС
День відкритих дверей!
05 грудня 2019 Новини факультету
День відкритих дверей!
#предметифіпікб
ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАПИС
#предметифіпікб
05 грудня 2019 Новини факультету
#предметифіпікб
Твори добро!
ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАПИС
Твори добро!
05 грудня 2019 Новини факультету
Твори добро!
ЧОМУ МИ?
ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАПИС
ЧОМУ МИ?
04 грудня 2019 Новини факультету
ЧОМУ МИ?
 

ВСІ НОВИНИ...

Приймальна комісія:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 20 (каб.12)

Режим роботи:

ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Телефон: +38 (044) 285-44-03

E-mail:

Адреса кафедри:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 14 (каб.77)

Режим роботи: ПН.-ПТ.: 08:30-17:30

Телефон: 044 528-04-41

Телефон: 044 285 44 03

E-mail: 

За консультацією щодо вступу звертайтесь до Свердлик Зоряни Михайлівна (067) 101 21 98

   

Ми на карті:

Натисніть для збільшення

© 2019 Факультет інформаційної політики і кібербезпеки

Member Login

  • Забули свій логін?
  • Забули свій пароль?
Go Top
  • Ми у "Facebook"
  • Ми у "Twitter"
  • Ми на "Youtube"
  • Ми в "Instagram"