Кафедра документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності
Майбутні фахівці отримують знання у сфері документаційного забезпечення та інформаційно-аналітичної діяльності

Кафедра документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності запрошує на навчання!
Кафедра була заснована в 1995 році за ініціативи доктора педагогічних наук, професора М.М. Поплавського. Першим завідувачем кафедри документознавства та інформаційної діяльності була кандидат педагогічних наук, доцент І. Д. Нілова (1995–2003 рр.). 1999 р. відбувся перший випуск фахівців із документознавства та інформаційної діяльності.
Через реорганізацію структури університету в 2003 р. та чітке орієнтування підготовки документознавців для управлінської сфери (менеджерів органів державної влади та управління) опікування спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність» було покладено на кафедру державного управління, засновану в 2003 р. Її першим завідувачем став доктор педагогічних наук, професор М. М. Поплавський. Із 2007 р. по 2016 р. кафедру очолювала доктор історичних наук, професор В.В. Бездрабко.
Зростання наукового потенціалу кафедри увиразнилось через відкриття в 2012 р. ще однієї спеціальності – «Державне управління», що призвело до необхідності формального й фактичного кадрового розмежування. Це знайшло втілення в розгалуженні кафедри. Від 2013 р. освітній осередок продовжив своє існування під назвою – кафедра документознавства та інформаційної діяльності. Історія кафедри державного управління продовжена на рівні магістерської підготовки фахівців із державного управління.
У 2016 р., після затвердження оновленого переліку навчальних спеціальностей, відбулося об’єднання кафедри документознавства та інформаційної діяльності й кафедри книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, у результаті чого створено кафедру інформаційної, бібліотечної та архівної справи. Її завідувачем стала доктор наук із соціальних комунікацій Т. Ю. Гранчак. На кафедрі було започатковано підготовку інформаційних аналітиків.
У такому форматі кафедра проіснувала рік і вже у вересні 2017 р. отримала іншу назву – кафедра соціальних комунікацій та інформаційних наук. З огляду на необхідність оптимізації діяльності кафедри у березні 2018 року Вченою радою університету ухвалено рішення про виокремлення кафедри документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності, яку очолила В. В. Бездрабко.
Викладання на кафедрі побудовано за проблемно-дисциплінарним принципом, що дає можливість студентам знайомитися з найширшим спектром курсів. Педагоги кафедри викладають за авторськими програмами не лише базові фахові дисципліни, але й різні професійно та практично орієнтовані курси.
Практичні навички студенти отримують занять у спеціалізованих аудиторіях та під час переддипломної, виробничої, навчальної, ознайомчої практик, керівництво якими здійснюють викладачі кафедри. Студенти беруть активну участь у фаховій проектній діяльності, результатом якої є презентації, виставки, публікації.
Спеціалізації кафедри дозволяють випускникам здобути кваліфікацію документознавця, інформаційного аналітика, викладача фахових дисциплін, рекламного менеджера, спіндоктора, антикризового менеджера тощо.
Сфери професійної діяльності випускників кафедри – органи державного, муніципального управління і самоврядування, судової та правоохоронної системи, науково-дослідні установи, центри вивчення громадської думки; вищі навчальні заклади; кадрові, консалтингові, рекламні, інформаційні агентства; заклади публічної сфери; центри медіа-аналітики та медіа-експертизи тощо.
Наразі Київський національний університет культури і мистецтв є яскравим провідником класичного документознавства та флагманом інформаційно-аналітичної освіти, що визнано провідними фахівцями в Україні та за кордоном.
НАПРЯМИ ПІДГОТОВКИ
ВСТУП 2022
Спеціальність - 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
Національний мультипредметний тест
(українська мова, історія України, математика)
Мотиваційний лист
*Для вступу на контрактну форму навчання лише мотиваційний лист
Наша кафедра у цифрах
Коротко розповімо Вам про наші досягнення. Нам дійсно є чим пишатися, тому що серед наших студентів
успішні у навчанні
знайшли роботу
працюють за спеціальністю
БАЗИ ПРАКТИКИ
Головне управління документального забезпечення Апарату Верховної Ради України, комітети Верховної ради
Проходження практики в Управлінні та комітетах дозволяє студентам ознайомитися зі специфікою роботи законодавчого органу, проявити організаторські здібності, ініціативність, виробити практичні вміння працювати з документами, створеними в державній інституції найвищого рівня.
Міністерство освіти і науки України
Центральний орган виконавчої влади, найголовнішою функцією якого є формування та реалізація державної політики у сфері освіти і науки. У віданні Міністерства також керування науковою, науково-технічною та інноваційною діяльністю; забезпечення державного нагляду за діяльністю навчальних закладів усіх форм власності і підприємств, установ та організацій, які надають освітні послуги або виступають посередниками у їх наданні.
Міністерство фінансів України
Головний орган у системі центральних органів виконавчої влади України з фінансових питань, який формує оптимальну державну політику у сфері фінансів, бюджету, державного фінансового контролю, казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку, випуску і проведення лотерей,організації та контролю за виготовленням цінних паперів, документів суворої звітності тощо.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Формує та реалізує державну політику в сферах економіки та торгівлі, відповідає за розвиток підприємництва, публічних закупівель, туризму та розвитку оборонно-промислового комплексу, деякі питання цінової політики. Проходження практики в міністерстві сприяє розширенню і поглибленню знань студентів не лише із загального діловодства, а й зі спеціальних систем документації.
Міністерство культури України
Головний орган в системі виконавчої влади, який відповіжає за формування державної політики у сфері кінематографії, формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, а також спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин України.
Міністерство інфраструктури України
Є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, міського електричного транспорту та у сферах використання повітряного простору України тощо. Під час проходження практики в міністерстві студенти мають змогу більш детально дослідити транспортну документацію.
Укрінформ
Державне інформаційне агентство, яке щодня публікує близько 500 інформаційних та аналітичних повідомлень українською, російською, англійською, іспанською, німецькою, французькою та китайською мовами, та майже 200 оригінальних фотознімків. Агентство випускає десятки професійних інформаційних продуктів: стрічки, інформаційні пакети та вісники.
Міністерство юстиції України
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної правової політики з питань банкрутства та використання електронного цифрового підпису, формування та реалізації державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності і т. ін. У межах проходження практики в міністерстві студенти знайомляться з цивільно-правовими документами, готують аналітичні звіти тощо.
Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Є державною науково-дослідною бюджетною установою в системі державних архівних установ України, підпорядковується Державній архівній службі України. УНДІАСД розробляє науково-теоретичні та нормативно-методичні проблеми розвитку архівної справи та документознавства. Практика в науково-дослідному інституті спрямована на розвиток наукової складової професійної діяльності фахівців-документознавців та інформаційних аналітиків.
Міністерство закордонних справ України
Головний орган у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері зовнішніх відносин України. Студентська практика у міністерстві спрямована на ознайомлення з документаційним забезпеченням міжнародних відносин, виробленням практичних навичок роботи з документами міжнародного значення.
УНІАН (Українське незалежне інформаційне агентство новин)
Інформаційна агенція, що працює на ринку України з 1993 року, є одним з найбільших в Україні виробників і постачальників політичної, соціальної і ділової інформації. Серед засновників агентства – Національна спілка журналістів України і Союз юристів України. Проходження практики в інформаційних агенціях сприяє формуванню у студентів практичних навичок роботи зі значними обсягами інформації, створення інформаційно-аналітичних документів.
Державна архівна служба України
Є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері архівної справи, діловодства та створення і функціонування державної системи страхового фонду документації, а також міжгалузеву координацію з питань, що належить до її компетенції. Практика у Державній архівній службі та її відділах дозволяє ознайомитися зі специфікою роботи діловодів, інформаційних аналітиків, сформувати у студентів чітке розуміння професійної термінології, вміння розробляти і працювати з управлінськими документами.