Кафедра інформаційних технологій
Майбутні фахівці навчаться використовувати інформаційні, рекламні технології для підтримки іміджу бренду, просування продуктів та послуг у мережі Інтернет

Кафедра інформаційних технологій запрошує на навчання!
У серпні 1968 року засновано Київський державний інститут культури, у складі якого функціонували бібліотечний факультет, факультет культурно-освітньої роботи та факультет громадських професій. На бібліотечному факультеті підготовку фахівців для бібліотечно-інформаційних установ здійснювали кафедри бібліотекознавства та бібліографії. Кафедру бібліотекознавства очолив ректор новоствореного Інституту Олексій Степанович Сокальський – кандидат педагогічних наук, професор, автор понад 160 наукових праць, серед яких фундаментальні наукові монографії, статті, підручники. Кафедру бібліографії очолив декан бібліотечного факультету, кандидат філологічних наук Степан Йосипович Петров.
В різні роки кафедру інформаційних технологій очолювали знані науковці в галузі книгознавства, бібліотекознавства і бібліографії: кандидат педагогічних наук, доцент В. М. Пілецький, кандидат історичних наук, професор Л. П. Каліберда, доктор педагогічних наук, професор А.С. Чачко, доктор історичних наук, професор Т. І. Ківшар, кандидат педагогічних наук, професор В.В. Загуменна; доктор педагогічних наук, професор Л. Г. Петрова, доктор історичних наук, професор Т. В. Новальська. З 2018 року кафедру очолює доктор історичних наук, професор, член Української Бібліотечної асоціації Новальська Т. В.
У процесі навчання студенти отримують високу професійну підготовку, вчаться володіти сучасними комп’ютерними технологіями, методикою згортання та переробки інформації, оперувати інформаційними масивами, створювати бази даних різноманітних за проблематикою інформаційних ресурсів, добре знати типологію, ринок та рекламу інформаційних продуктів і послуг, закономірності сучасного віртуального середовища, його соціологічні параметри, специфіку не тільки комп’ютерних, але й соціальних аспектів, Інтернет – технологій. Майбутній фахівець отримує знання системи соціальних комунікацій, методів вивчення та форм задоволення інформаційних потреб користувачів бібліотек, організації та надання в користування інформаційних ресурсів, у тому числі і міжнародних, правових засад, теоретичних і практичних основ економіки бібліотечно-інформаційної діяльності.
Студенти набувають вміння: застосовувати програмні засоби і здійснювати бібліотечно-бібліографічне обслуговування як в традиційному режимі, так і із застосуванням інноваційних технологій; впроваджувати принципи менеджменту і маркетингу, управляти ресурсами бібліотеки; здійснювати управління бібліотекою та структурними підрозділами.
Найкращі вітчизняні бази практики, сучасні методики викладання і обладнання, цікаве дозвілля, зарубіжне стажування і міжнародне співробітництво, перспективи кар'єрного росту, успіх і самореалізація!
НАПРЯМИ ПІДГОТОВКИ
ВСТУП 2022
Спеціальність - 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
Національний мультипредметний тест
(українська мова, історія України, математика)
Мотиваційний лист
*Для вступу на контрактну форму навчання лише мотиваційний лист
Наша кафедра у цифрах
Коротко розповімо Вам про наші досягнення. Нам дійсно є чим пишатися, тому що серед наших студентів
успішні у навчанні
знайшли роботу
працюють за спеціальністю
БАЗИ ПРАКТИКИ
Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова
Недержавний аналітичний центр. Входить до 5-ки найкращих аналітичних центрів Центральної та Східної Європи. Місія Центру Разумкова – сприяння становленню України як демократичної, правової, соціальної європейської держави, розвитку громадянського суспільства, підвищення якості життя громадян, підвищенню міжнародного авторитету Української держави та реалізації її національних інтересів.
Центр політико-правових реформ
Недержавний аналітичний центр, створений у 1996 році після прийняття Конституції України, метою якого є сприяння проведенню реформ у політико-правовій сфері задля утвердження в Україні демократії, верховенства права та належного урядування. Місією Центру є сприяння інституційній організації України як відповідальної перед громадянином держави, основною метою діяльності якої є забезпечення прав людини. ЦППР не є класичною правозахисною організацією, однак саме цінність прав людини визначає сутність і мету діяльності організації.
Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського
Найбільша бібліотека України, головний науково-інформаційний центр держави. Входить до числа десяти найбільших національних бібліотек світу. Заснована 2(15) серпня 1918 року як Національна бібліотека Української держави, з 1988 року носить ім’я В. І. Вернадського. Обсяг фондів — понад 15,5 млн. одиниць зберігання. Це унікальне зібрання джерел інформації, що включає книги, журнали, продовжувані видання, карти, ноти, образотворчі матеріали, рукописи, стародруки, газети, документи на нетрадиційних носіях інформації. Бібліотека має найповніше в державі зібрання пам’яток слов’янської писемності та рукописних книг, архіви та книжкові колекції видатних діячів української й світової науки та культури. Складові фондів — бібліотечно-архівна колекція “Фонд Президентів України”, архівний примірник творів друку України з 1917 р., архівний фонд Національної академії наук України.
Наукова бібліотека імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Одна з найбільших вузівських бібліотек з розгалуженою мережею читальних залів і абонементів загальною площею понад 6,6 тис. кв.м. Універсальний фонд налічує 3,5 млн. прим. книг, періодичних видань та інших видів друкованої продукції 30 мовами світу. Гордістю бібліотеки є унікальний фонд відділу рідкісних книг та рукописів. Зібрання стародруків нараховує понад 7 тисяч найменувань, основу яких становлять видання з філософії, релігії, історії. Близько 80% стародруків видані іноземними мовами, здебільшого, давніми європейськими мовами, латиною, давньоєврейською, давньогрецькою, давньоболгарською.
Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія»
Навчально-допоміжний, інформаційний, науковий, культурно-освітній структурний підрозділ університету, що забезпечує швидкий та зручний доступ до всіх ресурсів, знаходиться в центрі академічного та дослідницького процесів в НаУКМА. Загальний бібліотечний фонд (станом на 1.01.2017) становить 972 397 прим., 341 332 назв ресурсів (198 баз даних). Місія бібліотеки – розвиток, створення, збереження та організація використання власних та світових інформаційних ресурсів, які відповідають навчальному та науковому процесам в університеті, забезпечення інформаційних дослідницьких потреб спудеїв, викладачів, співробітників університету на принципах доступності, оперативності, інформативності, комфортності.
Науково-технічна бібліотека імені Г.І. Денисенка
Науковий та навчально-допоміжний підрозділ Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Фонди бібліотеки налічує майже 3 млн. примірників видань, серед яких переважають підручники і навчальні посібники, науково-методичні видання та інші інформаційні ресурси з профілю університету. У бібліотеці представлені нормативно-технічна документація, література з питань мистецтва, спорту, лінгвістики, культурології, народознавства. Місія – забезпечення високоякісного навчального і наукового процесів університету, шляхом задоволення освітніх, викладацьких та дослідницьких потреб усіх членів університетської спільноти надаючи вільний, зручний доступ до інформації, знань, ідей і технологій та формуючи навички інформаційної грамотності у своїх користувачів засобами якісних , сучасних та інноваційних сервісів в комфортних умовах.