Менеджмент веб-проектів, дизайн цифрового контенту
Спеціальності, пов’язані із медіа-проектами, виробництвом контенту мобільних додатків, мультимедійних книг, відеоігор тощо...

Освітньо-професійна програма «Менеджмент веб-проектів, дизайн цифрового контенту»
Цифрова трансформація в усьому світі визнана сьогодні головним інструментом для досягнення стратегічних цілей будь-якої держави і в будь-якій сфері життєдіяльності. Цифровізація - це один із головних чинників зростання світової економіки в найближчі 5–10 років. Крім прямого підвищення продуктивності, яке отримують компанії від цифрових технологій, її непрямими перевагами є: економія часу, створення нового попиту на нові товари й послуги, нова якість та цінність тощо.
Для досягнення конкурентної переваги в цифровому світі потрібне створення, залучення й утримання достатньої кількості кваліфікованих спеціалістів, які володіють новими технологіями. З появою цих технологій, у свою чергу, виникає попит на нові компетенції, набуття цифрових вмінь стає базовою потребою. За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), є нагальна потреба в розвитку «твердих» навичок, зокрема: розроблення програмного забезпечення, управління базами даних, машинне навчання, статистика, а також навички зі STEM-предметів: наука, технології, інжиніринг і математика. Висока затребуваність на ІТ-фахівців пояснюється тим фактом, що ІТ сьогодні - це та галузь, яка розвивається надзвичайно швидко, при цьому потреби компаній є набагато вищими за кількість випускників закладів вищої освіти. В цілому головною тенденцією на ринку ІТ все впевненіше стає пошук роботодавцями висококваліфікованих фахівців, здатних працювати за кількома напрямами і які володіють широким світоглядом у різних сферах. Це об’єктивує соціальне замовлення на фахівців, спроможних забезпечити високу якість ІТ-рішень.
Враховуючи означені тенденції і вимоги часу, одним із пріоритетів у підготовці ІТ-фахівців кафедра комп’ютерних наук КНУКіМ – провідного ЗВО у сфері культури - вважає інтеграцію Digital-технологій у креативні індустрії – галузь, де створюються, виробляються і комерціалізуються нематеріальні змісти, які мають культурний характер. Одним із напрямів підготовки студентів на кафедрі є «Менеджмент веб-проектів та дизайн цифрового контенту» - це сучасна спеціальність, яка поєднує в собі творчу складову, системне дизайн-мислення, основи менеджменту, інформаційних технологій та програмування. Напрям призначений для тих, хто зорієнтований на візуальні комунікації, використання актуальних засобів та інструментів для розробці цифрових продуктів, створення та розвиток нових тенденцій в інтернет-проектах.
Навчання здійснюється за новітньою, постійно оновлюваною під запити бізнесу програмою, що передбачає розширення професійного світогляду, набуття технічних навичок і досвіду вирішення практичних завдань. Ключовим умінням випускника, таким чином, стає здатність до навчання, а не отримана під час навчання прикладна експертиза для подальшої роботи. Такий підхід продиктований високою динамічністю ІТ-бізнесу, вдосконаленням технологій і швидкою «оборотністю» ІТ-фахівців. Запроваджена в університеті дуальна форма здобуття вищої освіти, що передбачає запровадження практико-орієнтованих курсів, викладання дисциплін представниками з бізнесу, надає можливість кожному студенту набути досвіду роботи з реальними проектами, а також сформувати навички та компетенції, необхідні для подальшої професійної діяльності. Відтак, випускники спеціальності «Менеджмент веб-проектів та дизайн цифрового контенту», здобувши фундаментальну підготовку і мотивацію до роботи і розвитку, а також soft skills, що є основними вимогами роботодавців, зможуть працювати в галузі веб-розробок, ігровій та креативних індустріях в якості:
- керівників проектів;
- розробників веб-ресурсів;
- web-дизайнерів;
- дизайнерів користувацьких інтерфейсів (UI Design) та мобільних додатків;
- гейм-дизайнерів та розробників ігор (розробка концепції, інтерфейсу гри, створення персонажів, моделювання ігрового простору);
- дизайнерів реклами в цифровому просторі.
Спрямування кафедри на розвиток спеціальностей, пов’язаних із медіа-проектами, орієнтованими на багатоплатформеність та використання цифрових можливостей виробництва контенту мобільних додатків, мультимедійних книг, відеоігор тощо, дасть можливість готувати нову генерацію професіоналів для культурно-медійного, цифрового простору.
НАПРЯМИ ПІДГОТОВКИ
СЕРТИФІКАТИ ЗНО 2021
Спеціальність - 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
Українська мова і література
Історія України
Математика або іноземна мова
(англійська, німецька, французька, іспанська), або географія, або біологія, або фізика, або хімія.
Наша кафедра у цифрах
Коротко розповімо Вам про наші досягнення. Нам дійсно є чим пишатися, тому що серед наших студентів
успішні у навчанні
знайшли роботу
працюють за спеціальністю
Чому обирають нас?
Професійні викладачі
Викладацький склад кафедри - справжні професіонали своєї справи!
Досвід роботи
Вже під час навчання студенти мають змогу проходити практику і отримувати досвід роботи!
Незабутні студентські роки
Викладацький склад кафедри - справжні професіонали своєї справи!
БАЗИ ПРАКТИКИ
Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова
Недержавний аналітичний центр. Входить до 5-ки найкращих аналітичних центрів Центральної та Східної Європи. Місія Центру Разумкова – сприяння становленню України як демократичної, правової, соціальної європейської держави, розвитку громадянського суспільства, підвищення якості життя громадян, підвищенню міжнародного авторитету Української держави та реалізації її національних інтересів.
Центр політико-правових реформ
Недержавний аналітичний центр, створений у 1996 році після прийняття Конституції України, метою якого є сприяння проведенню реформ у політико-правовій сфері задля утвердження в Україні демократії, верховенства права та належного урядування. Місією Центру є сприяння інституційній організації України як відповідальної перед громадянином держави, основною метою діяльності якої є забезпечення прав людини. ЦППР не є класичною правозахисною організацією, однак саме цінність прав людини визначає сутність і мету діяльності організації.
Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського
Найбільша бібліотека України, головний науково-інформаційний центр держави. Входить до числа десяти найбільших національних бібліотек світу. Заснована 2(15) серпня 1918 року як Національна бібліотека Української держави, з 1988 року носить ім’я В. І. Вернадського. Обсяг фондів — понад 15,5 млн. одиниць зберігання. Це унікальне зібрання джерел інформації, що включає книги, журнали, продовжувані видання, карти, ноти, образотворчі матеріали, рукописи, стародруки, газети, документи на нетрадиційних носіях інформації. Бібліотека має найповніше в державі зібрання пам’яток слов’янської писемності та рукописних книг, архіви та книжкові колекції видатних діячів української й світової науки та культури. Складові фондів — бібліотечно-архівна колекція “Фонд Президентів України”, архівний примірник творів друку України з 1917 р., архівний фонд Національної академії наук України.
Наукова бібліотека імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Одна з найбільших вузівських бібліотек з розгалуженою мережею читальних залів і абонементів загальною площею понад 6,6 тис. кв.м. Універсальний фонд налічує 3,5 млн. прим. книг, періодичних видань та інших видів друкованої продукції 30 мовами світу. Гордістю бібліотеки є унікальний фонд відділу рідкісних книг та рукописів. Зібрання стародруків нараховує понад 7 тисяч найменувань, основу яких становлять видання з філософії, релігії, історії. Близько 80% стародруків видані іноземними мовами, здебільшого, давніми європейськими мовами, латиною, давньоєврейською, давньогрецькою, давньоболгарською.
Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія»
Навчально-допоміжний, інформаційний, науковий, культурно-освітній структурний підрозділ університету, що забезпечує швидкий та зручний доступ до всіх ресурсів, знаходиться в центрі академічного та дослідницького процесів в НаУКМА. Загальний бібліотечний фонд (станом на 1.01.2017) становить 972 397 прим., 341 332 назв ресурсів (198 баз даних). Місія бібліотеки – розвиток, створення, збереження та організація використання власних та світових інформаційних ресурсів, які відповідають навчальному та науковому процесам в університеті, забезпечення інформаційних дослідницьких потреб спудеїв, викладачів, співробітників університету на принципах доступності, оперативності, інформативності, комфортності.
Науково-технічна бібліотека імені Г.І. Денисенка
Науковий та навчально-допоміжний підрозділ Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Фонди бібліотеки налічує майже 3 млн. примірників видань, серед яких переважають підручники і навчальні посібники, науково-методичні видання та інші інформаційні ресурси з профілю університету. У бібліотеці представлені нормативно-технічна документація, література з питань мистецтва, спорту, лінгвістики, культурології, народознавства. Місія – забезпечення високоякісного навчального і наукового процесів університету, шляхом задоволення освітніх, викладацьких та дослідницьких потреб усіх членів університетської спільноти надаючи вільний, зручний доступ до інформації, знань, ідей і технологій та формуючи навички інформаційної грамотності у своїх користувачів засобами якісних , сучасних та інноваційних сервісів в комфортних умовах.