3 ЛАЙФХАКИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Як запам'ятати велику кількість дат?

 Один із найскладніших моментів підготовки до ЗНО з історії – це запам'ятовування дат.Не потрібно вивчати всі дати, а звернути увагу на ті, які зазначені в програмі ЗНО. Репетитори рекомендують запам'ятовувати їх поступово, класифікуючи до відповідних тем.Один із найпопулярніших методів вивчення дат – використання карток. Наприклад, беремо картку, на одному боці зазначаємо дату, а на зворотному – подію. Такий метод можна використовувати як при самостійній підготовці, так і в компанії, щоб вивчення було веселішим. Так, в кінці накопичиться ціла скарбничка з картками, за допомогою яких можна перевірити свої знання по всіх темах. 

Як працювати з картами?

В програмі ЗНО зазначені події, які можуть можуть відтворюватися на мапі. Експерти застерігають, що мапи в тестовому зошиті можуть відрізнятися від зображень у традиційних атласах. Для того, щоб правильно виконати завдання з картою, потрібно не запам'ятати її візуально, а вміти проаналізувати. Завдання на мапах може бути надзвичайно різноманітним: від траєкторії руху якогось війська, до запитання – в якому році проходила зображувана війна.Тому потрібно бути уважним до всіх деталей, які там зображені.Звертати увагу на позначки міст, столиці чи розташування певних об'єктів. Все це може надати підказку для визначення правильної відповіді.

 Як розпізнати зображення?

Окрім мап у тестовому зошиті можуть трапитися інші візуальні елементи, наприклад, портрети історичних діячів або зображення архітектурних пам'яток. Кожного року в тестуванні трапляються 2-3 завдання, які стосуються відтворення інформації через візуальні елементи. Перелік обов'язкових до розпізнавання постатей та пам'яток прописані в програмі ЗНО. Ілюстрації краще розглядати в чорно-білому варіанті, як у тестовому зошиті, щоб сформувати відповідні асоціації. В програмі ЗНО зазначені події, які можуть можуть відтворюватися на мапі. Крім цього, у тестовому зошиті можуть трапитися історичні карикатури. Для багатьох це завдання виявляється складним, оскільки потрібно не лише візуально розпізнати зображення, а й проаналізувати його.Запитання із зображенням карикатур можуть принести додаткові бали, але звертайте увагу на деталі, які зображені на картинці. Карикатура – це смішне, спотворене зображення предмету або особи. Важливо зрозуміти, що саме автор хотів висміяти або акцентувати даним малюнком. Це завдання на перший погляд легке, але також потребує практики. Тому під час підготовки зробіть десяток аналогічних завдань, щоб зрозуміти загальний принцип.

IMG 7587