ПРОФЕСІЯ ДОКУМЕНТОЗНАВЕЦЬ

   Чому професія документознавець така затребувана та чи варто її обирати? Багато хто думає, що саме ця професія є досить нудною і взагалі не цікавою, але розібравшись, можна довести паралельне.
   По-перше, основою функціонування будь-якої організації є документ. Тому для підтримки життєздатності підприємства необхідний кваліфікований фахівець, здатний якісно організувати документаційну діяльність. З цього випливає, що професія «документознавець», на сьогоднішній день, є дуже затребуваною та актуальною.
   По-друге, в даний час професія «документознавець» склалася з таких спеціальностей як історик, секретар, архівіст та інших, що говорить про наявність знань у такої людини в різних сферах діяльності. Це все вірно, адже сьогодні документознавець – це фахівець, який здійснює роботу з документами в організації (складання, оформлення, реєстрація, облік, виконання і зберігання). Документознавець забезпечує інформаційне забезпечення в цілому, взаємодіє з різними структурними підрозділами, знає стан справ та напрямки розвитку організації. Загалом, можна сказати, що він є другою особою після керівника організації. Перш за все, це пов’язано з тим, що інформація стала найважливішим ресурсом сучасно суспільства, і вміння правильно і грамотно з нею працювати високо цінується. Також, необхідно відзначити, що невелика кількість вузів випускають фахівців, які вміють правильно організовувати роботу з документами. Це говорить про те, що в майбутньому документознавець – це висококваліфікований фахівець в області документознавства, діловодства, інформаційного забезпечення підприємства, який здатний якісно і швидко забезпечити покладену на нього роботу, а також мати можливість поступово розвиватися і здобувати нові навички.

Що робить документознавець?


    Головна цінність сучасної ділової людини – це інформація. Фахівець, який стежить за порядком, умовами зберігання та обліком документів відповідає за комунікації компанії з зовнішнім світом. Сьогодні в переважній більшості організацій введений електронний документообіг, що значно спрощує життя dokumentoveda.
Уважність, відповідальність, скрупульозність – це головні особистісні якості фахівця. Помилки у заповненні документів можуть дорого обійтися компанії.
Залежно від сфери діяльності, документознавець може готувати папери найвищої важливості (міжнародні договори, акти, протоколи). Важливо бути в курсі останніх змін в законодавстві, що стосуються документообігу. Так само сучасного співробітникові не обійтися без досвіду роботи з офісними програмами (1С, Word, Excel, PowerPoint).


Зарплата документознавця


Грамотний фахівець може використовувати свої знання для працевлаштування на підприємствах, відомчих архівах, аудиторських компаніях. Не варто думати, що професія документознавець нудна й одноманітна. Нерідко співробітник є другою людиною в організації після керівника і володіє інсайдерською інформацією і зарплата може становити 20 000 гривень, а навіть і більше.


Обов’язки документознавця


Розглянемо основні обов’язки спеціаліста:

  • Облік, зберігання та контроль документної інформації;
  • Удосконалення роботи відділу діловодства;
  • Розробка класифікаторів документної інформації;
  • Оптимізація та упорядкування інформації;
  • Впровадження автоматизованих систем документообігу;
  • Підготовка матеріалів до нарад та зустрічей.

   Отже, виходячи з вище наведених аргументів, можна зрозуміти, що професія документознавця не така ж і нудна та досить цікава. Для людей які хочуть пов‘язати своє життя у державній сфері, це - найкращий вибір.

IMG 7541